Gry planszowe dla wszystkich Gorzowian

Nasze stowarzyszenie realizuje w roku 2022 dwa projekty miękkie realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego. Ideą projektów jest zainteresowanie mieszkańców naszego miasta grami planszowymi jako formą wieloosobowej rozrywki.
WIELKA BIBLIOTEKA GIER – CYKL 8 SPOTKAŃ PRZY PLANSZÓWKACH to okazja do uczestniczenia w całodziennych rozgrywkach organizowanych głównie w Budynku Głównym Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zbigniewa Herberta oraz w kilku jej filiach. Spotkania będą się odbywały w niedziele w godzinach 10.00 – 18:00.
Kolejne terminy spotkań:
18. września – Filia nr 4, ul. Słoneczna 63
2.października – Biblioteka Główna
9. października – Filia nr 3, ul. Bohaterów Westerplatte 10
23. października – Biblioteka Główna
6. listopada – Filia nr 1, ul. Kombatantów 2
20. listopada – Biblioteka Główna
27. listopada – Biblioteka Główna
4. grudnia – Biblioteka Główna

BIBLIOTEKA GIER NA PIASKACH – TEMATYCZNE SPOTKANIA PRZY PLANSZÓWKACH to cykl rozgrywek z wykorzystaniem gier planszowych w Filii nr 3 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej, mieszczącej się przy ul. Bohaterów Westerplatte 10. Spotkania odbywają się w godzinach 14.00 – 20.00. Kolejne terminy spotkań:
16.września
23.września
14.października
28.października

 

Pomysłodawcami i organizatorami poszczególnych spotkań są wolontariusze Gorzowskiego Klubu Planszówkowego.

Realizacja obu projektów zwiększy różnorodność dostępnych aktywności kulturalnych dla mieszkańców Gorzowa. Będzie okazją do nauczenia się czegoś ciekawego i przydatnego z gier planszowych, w tym: historii, wiedzy z zakresu geografii, przyrody, konieczności dbania o środowisko naturalne, możliwości ćwiczenia i rozwijania strategicznego myślenia, dedukcji, planowania, organizacji i zarządzania, w tym gospodarowania ograniczonymi zasobami.

Projekty są realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego ze środków Miasta Gorzowa Wielkopolskiego.