Happening pod hasłem „Jesteśmy blisko”

W dniu 20.09.2019r. odbył się Happening rozpoczynający Kampanię Informacyjno – Edukacyjną w zakresie profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych pod hasłem „Idź obok mnie” realizowaną przez Oddział Terenowy Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii w Gorzowie Wielkopolskim we współpracy z Miastem Gorzowem Wielkopolskim.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 17.00 na gorzowskim „Kwadracie” flash mobem – wspólnym puszczaniem baniek mydlanych. Następnie uczestnicy mogli skorzystać z atrakcji przygotowanych w czterech punktach:
– dzieci młodsze wykonywały prace plastyczne,
– dzieci starsze wzięły udział w grach integracyjnych,
– młodzież uczyła się modelowania balonów,
– dorośli (rodzice) skorzystali z fotobudki
Pomiędzy punktami były umieszczone plansze, na których dopisywano własne przemyślenia dotyczące wartości związanych z rodziną.

Wspólnie spędzony czas oraz dobra zabawa były największą wartością tego spotkania. Wspólne chwile na pewno utkwią na długo w pamięci osób uczestniczących w tym spotkaniu.
Happening przygotowali i zrealizowali podopieczni Świetlicy „Gniazdo” i członkowie Klubu Wolontariusza „Gniazdo” prowadzonego przez Polskie Towarzystwo Zapobiegania Narkomanii.

 

Zadanie jest współfinansowane ze środków Miasta Gorzowa Wielkopolskiego oraz środków własnych Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii Oddział Terenowy Gorzów Wielkopolski.